BIOGRAFIE


Zpěvák hitů Má svůj den, Mám rád vůni tvý kůže, Do věží nebo Víš, jak se mi líbíš, patří k nejvyhledávanějším muzikálovým hercům. Momentálně koncertuje po celé ČR a účinkuje v muzikálech Noc na Karlštejně, Ples upírů, Mamma Mia! a Pomáda.

Absolvent DAMU, oboru herectví, uplatnil svůj všestranný talent jak na divadle, tak v populární hudbě. 

Patří k nejobsazovanějším umělcům pražských muzikálových scén, vytvořil role v inscenacích Dracula, Bídníci, Miss Saigon, Pomáda, Mamma Mia!, Noc na Karlštejně, Tři mušketýři, Angelika, Rebelové, Postřižiny, Cikáni jdou do nebe nebo Světáci. Za postavu profesora Ambronsiuse v muzikálu Ples upírů byl nominován na divadelní Cenu Thálie za rok 2017.

V české populární hudbě se v roce 1987 prosadil hitem Má svůj den, na který navázal alby Vůně tvý kůže, Muzikál nebo Hity mého srdce. Zpíval duety s operní divou Evou Urbanovou i s pěveckou legendou Evou Pilarovou a dodnes vystupuje ve vlastním koncertním programu. Získal ocenění na mezinárodních festivalech v Německu a v Maďarsku, zpíval v káhirské Opeře i v Rainbow Room v Rockefeller Centru v New Yorku. 

Biografický dokument, který o Pavlu Vítkovi natočil Michal Herz, byl uveden na filmových festivalech v New Yorku , San Francisku, Praze a v Bratislavě.